Структура бібліотеки

/Files/images/IMG_0754.jpgдиректор Монастирищенської ЦБС - Григораш Валентина Василівна

Дорогі друзі!

На цьому сайті інформацію для Вас представила Монастирищенська центральна районна бібліотека для дорослих і дітей. Для всіх, хто хоче одержати знання, інформацію про регіон, ознайомитись з історією краю, туристичними маршрутами Монастирищини, хочете цікаво, змістовно провести вільний час, – у всіх випадках наш сайт до ваших послуг. Довідкова і контактна інформація різної тематики, віртуальні виставки – все це знайдете на сторінках нашого сайту. Заходьте, дивіться, читайте, вивчайте, користуйтеся нашими ресурсами. Ми завжди відкриті для вас.

Організаційно-методичний відділ
Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам району, сприяє підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників, ініціює проведення маркетингових досліджень, виявляє, організовує вивчення і узагальнення передового досвіду в роботі бібліотек і сприяє впровадженню його в практичну діяльність. Аналізує стан бібліотечної справи, розробляє і видає методичні рекомендації, розробки-сценарії масових заходів тощо.

/Files/images/IMG_1581.jpgБібліограф - Тимошенко Г.М.
/Files/images/100_2207.jpgЗавідуюча організаційно-методичним відділом - Пір’ян Л.А.
Відділ комплектування і обробки літератури
Здійснює централізоване комплектування фондів бібліотек системи, співпрацює із книговидавничими та книготоргівельними організаціями.

Основне завдання відділу – повне, оперативне комплектування та відображення фонду бібліотеки в системі каталогів. Основні напрямки діяльності:
здійснює бібліографічний опис, систематизацію документів та їх технічне опрацювання, складає і редагує каталоги;
проводить перерозподіл, переоблік бібліотечного фонду між бібліотеками-філіями;
здійснює передлату періодичних видань для бібліотек ЦБС;
надає методичну та практичну допомогу бібліотекам-філіям згідно своєї спеціалізації.
/Files/images/100_2175.jpgЗавідуюча відділом комплектування і обробки літератури - Рудюк Г.А.
Відділ обслуговування
/Files/images/IMG_0767.jpgЗавідуюча відділом обслуговування - Мартиш О.В.На абонементі видача літератури проводиться безкоштовно на період тривалістю один місяць за строком повернення. У відділі є багатий вибір художньої літератури, а також література за шкільною програмою.
Привертають увагу книжкові виставки для молоді: «Молодь – це сучасність, це майбутнє», де можна знайти всю найкориснішу і найновішу інформацію, що стосується питань молоді, їх прав та обов’язків, здоров’я, самопочуття, а також безліч інших корисних відповідей.
Для дозвілля створена виставка під назвою: «Книги для вашого дозвілля», на полицях якої знаходяться історичні романи, детективи, фантастика, пригоди та ін.
Протягом року працівники проводять численні масові заходи, на які запрошують різних гостей: вчителів, учнів шкіл та ліцеїв, видатних людей краю, працівників державних служб та ін.

В читальній залі користувачі можуть отримати будь-які документи для опрацювання. У фондах зібрана література з питань політики, історії, філософії, права, педагогіки та багато інших видань. Різноманітний фонд довідкових видань: енциклопедії, словники, довідники.
Щороку в бібліотеку надходять все новіші та актуальніші періодичні видання, кількість назв яких постійно збільшується.
Читальна зала надає такі платні послуги:
- нічний абонемент;
- ксерокопіювання.
/Files/images/IMG_0712.jpgБібліотекар юнацького абонементу - Стецюк Ю.М./Files/images/IMG_0773.jpgБібліотекар читальної зали - Ярмолюк М.О./Files/images/100_2203.jpgБібліотекар дорослого абонементу - Грубась Г.В.

Internet-Центр

2011 році в Монастирищенській центральній районній бібліотеці за проектом "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” Посольства США в Україні відкрито Інтернет-центр на 5 робочих станцій з безкоштовним доступом до Інтернет-ресурсів.

Інтернет-центр надає користувачам:

• вільний доступ користувачів до світових інформаційних ресурсів;
  • індивідуальні навчання комп’ютерної грамоти;
  • консультації по пошуку в Інтернет-мережі;
  • веб-матеріали різноманітної тематики.
  • /Files/images/image3PRP282F.jpgПавлюк Н.Г. - завідуюча Інтернет - центру

/Files/images/IMG_0744.jpgМішечко Л.В. - бібліотекар відділу організації та використання єдиного фонду

Відділ організації та використання єдиного фонду

Відділ організації та використання єдиного фонду - один з провідних відділів районної ЦБС, який формує, вивчає та контролює бібліотечну документну базу у співпраці з іншими структурними підрозділами бібліотечної системи. Робота відділу ОВЄФ спрямована на:

◄ збереження бібліотечного фонду;

◄ здійснення контролю за правильною розстановкою та розміщенням фонду в структурних підрозділах ЦБС;

◄ здійснення інвентаризацій бібліотечних фондів;

◄ здійснення вивчення складу та використання бібліотечних фондів;

◄ вивчення незадоволеного читацького запиту;

◄ організацію вилучення та списання документів з підсобних фондів структурних підрозділів ЦБС;

◄ організацію та ведення основного фонду книгосховища;

◄ організацію виконання читацьких вимог;

◄ упорядкування та збереження фонду рідкісних і цінних видань;

◄ надання методичної та практичної допомоги структурним підрозділам ЦБС з питань збереження та вивчення бібліотечного фонду.